5 wskazówek, jak zepsuć pierwsze wrażenie

Kiedy poznajesz nową osobę, wywierasz na niej, jak i ona na Tobie, pierwsze wrażenie. Zawsze masz na to tylko jedną szansę – pierwsze spotkanie. Dużo się mówi i pisze o tym, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie. Ja natomiast pokażę Ci, w jaki sposób możesz je zepsuć. Czasami nieodwracalnie.

Zrobienie takiego zupełnie pierwszego wrażenia zajmuje zwykle kilka sekund. Później nasz mózg przechodzi do pełniejszej analizy i utrwalenia zapamiętanych emocji. Jeśli uważasz, że nie interesuję Cię, w jaki sposób inni postrzegają Twoją osobę i nie zamierzasz się tym przejmować, zastosuj co najmniej 1 z 5 poniższych wskazówek. Wówczas z pewnością zepsujesz swoje pierwsze wrażenie.

1. Przyjdź z negatywnym nastawieniem

Po co masz tracić chwilę czasu tuż przed spotkaniem, żeby przywołać pozytywne wspomnienie i dzięki temu pozbyć się negatywnych emocji z poprzednich godzin. Nie, lepiej popędzić od razu. Nawet jeśli będziesz naburmuszona, podenerwowana, smutna. Pokaż też, że tak naprawdę wcale nie miałaś ochoty tam przyjść, tylko koleżanka Cię przyciągnęła. Nie martw się, nie będziesz musiała się wysilać – ludzie natychmiast to zauważą. Przychodząc z negatywnym nastawieniem na spotkanie biznesowe, najprawdopodobniej nie zrealizujesz tego, co zamierzałaś lub nie w takim stopniu, jak chciałaś.

2. Nie uśmiechaj się

Zachowuj poważny wyraz twarzy. Nie będziesz wtedy odbierana jako sympatyczna, życzliwa, o pozytywnym podejściu do świata i ludzi. Optymiści są zawsze lepiej postrzegani, po co Ci to? W relacjach biznesowych możesz być odbierana zasadniczo i z dystansem, co z kolei może stwarzać chłodną i sztywną atmosferę.

3. Nie słuchaj drugiej osoby

Mów cały czas o sobie. W ten sposób pokażesz, że nie jesteś zainteresowana drugą osobą ani tym, co ona ma do powiedzenia. Wzbudzisz w niej negatywne emocje i sprawisz, że w przyszłości nie wróci do rozmowy z Tobą. Dla większego efektu nadmiernie się przechwalaj, nie zachowując autentyczności. W biznesie odbierze Ci to wiarygodność. Stworzysz wrażenie, że zależy Ci tylko na własnym interesie.

4. Ubierz się w coś, w czym źle się czujesz

Jeżeli na co dzień nie chodzisz w spódnicach, na dane spotkanie załóż mini. Wtedy z pewnością przylgnie do Ciebie odruch ciągłego obciągania spódnicy lub zakrywania kolan zwieszoną torebką. Będzie Ci niewygodnie i nie zdołasz skupić się na niczym innym. Ponadto zrób sobie zbyt mocny makijaż – taki, jakiego zwykle nie nosisz. Nie będzie do Ciebie pasował i będzie kłócił się z Twoją osobowością. Na spotkanie biznesowe ubierz się sztywno albo zbyt elegancko – abyś nie czuła się komfortowo.

5. Bądź wycofana

Nie inicjuj kontaktu, nie zaczynaj rozmowy, nie wykazuj chęci nawiązania relacji. A jeśli spotkanie odbywa się w grupie, trzymaj się na uboczu. Na pewno ani Ty ani reszta osób nie poczujecie integracji między Wami. Dotyczy to zarówno sytuacji prywatnej, jak i biznesowej.

Jeżeli nie zależy  Ci, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie lub wręcz chcesz je zepsuć i nie nawiązać pozytywnych relacji, postępuj według powyższych wskazówek. Natomiast jeśli chcesz osiągnąć coś przeciwnego, rób zupełnie odwrotnie 🙂

Masz na swoim koncie którąś z powyższych sytuacji? Podziel się w komentarzu poniżej.

Przeczytaj również

Od głupiej żaby do poetki

2017-11-13 16:45:53
pompka

8

Publikacje

2017-09-22 22:22:39
pompka

8

32 cytaty na 32 urodziny

2017-07-31 06:21:53
pompka

8


12 thoughts on “5 wskazówek, jak zepsuć pierwsze wrażenie

  1. Świetny antyporadnik, bardzo lubię takie teksty. Bawią i skłaniają do refleksji. Wskazówki zakodowane, bardzo jestem ciekaw, jakie będą efekty zastosowania ich dokładnej odwrotności. 🙂
    Oczywiście – mini odpada. 🙂

  2. Poradnik bardzo fajny (lubię takie przewrotne teksty 🙂
    Drugi plus za nazwę bloga 🙂
    A trzeci – za motto / slogan bloga – rewelacja!
    [piszę to jako zawodowy copywriter]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *